Tepelné čerpadlo - ohřev vody

 

Ohřev teplé užitkové vody                                          

Není žádoucí u tepelného čerpadla, aby vyrábělo teplejší teplou užitkovou vodu, než je nezbytně nutné. Každý stupeň navíc zbytečně prodražuje přípravu teplé užitkové vody.

Pro vás jako uživatele tepelného čerpadla není nejdůležitější vlastní teplota teplé užitkové vody v bojleru, ale důležité je to, jak rychle dokáže tepelné čerpadlo znovu teplou vodu v dostatečné kvalitě vyrobit pro všechny obyvatele domu, aby jí bylo vždy dostatek. Zhruba 20 % nebo více výkonu energie tepelného čerpadla se používá na ohřev teplé užitkové vody. Každý si samozřejmě přeje mít dostatek vody pro všechny členy své domácnosti. Proto je důležité si stanovit správné požadavky. 

Voda nemusí být zbytečně horká. Zvýšení teploty teplé užitkové vody v bojleru z 55 °C na 65 °C zní dobře. Avšak tak horkou vodu ve skutečnosti nepotřebujeme. Roční topný faktor tepelného čerpadla se podstatně snižuje s každým stupňem Kelvina navíc, o který vodu v zásobníku (bojleru) ohřejeme, a který není nutně potřeba. Navíc čerpadlo, které neohřívá vodu na zbytečně vysokou teplotu, má delší životnost. 

 Důležitější je, aby se voda ohřívala tak rychle, aby na ní nikdo nemusel čekat.  A to za nejnižší možnou cenu. 

 

TWS systém

                

TWS systém ohřevu teplé užitkové vody

 

Jedná se o pokrokové řešení ohřevu TUV. Zásobník teplé užitkové vody obsahuje spirálový výměník tepla, jímž při ohřevu TUV protéká topná voda. Veškerý dostupný výkon tepelného čerpadla (kompresoru) je vysoce účinně přenášen do vnitřního objemu zásobníkového ohřívače. Teplá užitková voda je tak ohřátá dříve a úsporněji. Tato technologie je obsažena v tepelných čerpadlech DHP-A, DHP-AL, DHP-H a DHP-C a v zásobníkovém ohřívači DWH.

Dohřev TUV z 40°C na provozní teplotu za 21 min.

 

 
a22.jpg
Voda - Topení - Čerpadla, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting